PUBLISHED: | UPDATED:

Becker CollegeAyer: Jason Ugles.Billerica: Camisha Agyemang, Clare Conway, Matthew Hein, Carly Mota.Boxboro: Joseph Colley.Burlington: Kevin Cardoso, Shivank Shukla.Concord: Henry Manlick.Dunstable: Jillian Carleton.Groton: Matthew Dango, Nicole Kessler, Rebecca Stark.Harvard: Scott Pierce.Nashua, N.H.: Taylor Carson, Brandi Lee.Tewksbury: Eryka Gray.Tyngsboro: Stephenie Miller.Westford: Jessica Scaplen, Emily Skotz, Pascale Yacavone.Wilmington: Tyler Ward.

Bryant UniversityPRESIDENT’S LISTActon: Francine Roberge, Darren Stanton.Dunstable: Benjamin Strauss.Littleton: Jack Scaramucci.Townsend: Kaitlyn Fales.Westford: Kai-Lou Yue.Wilmington: Justin Kannally.Windham, N.H.: Jenna DiMartinis.DEAN’S LISTActon: Varun Arvind, Edward Cronin, Kendall Giles, Jackson Harrigan, Maxwell Harrigan, Francine Roberge, Darren Stanton.Billerica: Steven Cotreau, Lucas Florio, Dominique Hughes.Boxboro: Luke LaForest.Burlington: Erica Burke, Dylan MacKinnon, Meghan McDonald, Elizabeth Surabian.Chelmsford: Ethan Hayes, Jennifer Mitchell, Komal Pandit.Concord: Samuel Rubin-Grant.Dracut: Nicole Craig, Michael DiSabito.Dunstable: Benjamin Strauss.Groton: Evan Leonard, Alexander Newman.Littleton: Haley Corbett, Nicholas Pelrine, Jack Scaramucci.Lowell: Sarah Oakes.Nashua, N.H.: Danielle Chisholm, Grace Greenaway, John Littlefield, Thomas Pappas, Cady Qiu, Weixiao Sun.Pelham, N.H.: David Foulds, Abigail Joncas.Pepperell: Julia Cappellini, Julia Sheehan.Shirley: Theodore Fleming.Tewksbury: Kaitlyn DiNapoli, Michael DiNapoli, Aidan Powers, Rebecca Reynolds.Tyngsboro: Sara Anselmo, Olivia Campbell, Madison Gilbride, Meghan Veenstra.Westford: Joseph Cuggino, Jason Dolan, Mary Bridget Gomes, Tyler Guillemette, Cole Mazzaferro, Mikayla Murphy, Taylor Pacifico, Richard Sarkisian, Jack Waldron, Kai-Jia Yue, K ai-Lou Yue.Wilmington: Taylor Briggs, Brian Cavanaugh, Robert DuCharme, Conlin Duffy, Michael Fiorenza, Justin Kannally, Julia McLaughlin, Anthony McKearney, Shannon O’Connor, Zachary Richards, Jonathan Sadowski, Daniel Tetreault.Windham, N.H.: Jenna DiMartinis, Jacqueline Knight, Alexander Morrow, Kathryn O’Connor, James Williams.

Clarkson UniversityPRESIDENTIAL SCHOLARSBillerica: Jessica Rose Adams.Hudson, N.H.: Owen Casciotti.Littleton: Jacob Montepeluso.Nashua, N.H.: David J. Russell.Tyngsboro: Dave William Crandall.Westford: Kyle Robert Clancy, Sarah Coombs McKinley.Windham, N.H.: Vincent M. Marino, Paul James Mashimo.DEAN’S LISTActon: Connor Reese Puff.Boxboro: Suzy Reip.Chelmsford: Reece Emero.Groton: Wiley T. Ordemann.Hudson, N.H.: Michael Gagnon.Littleton: Adam E. Canfield.Lowell: Sarah Rose Griffith.Pelham, N.H.: Rachel S. Marion, Kayshale Ortiz.Westford: Michael Richard Akers, Derek Michael Beatty.

College of William & MaryActon: Rachael Ahern, Sydney McCullen.Billerica: Andrea Ponte.Carlisle: Samantha Herr.Concord: Matthew Freeman, Anna Kjems, Jillian O’Neil.Dracut: Lauren Chapman.Nashua, N.H.: Preetika Kulkarni.Salem, N.H.: Isaac Poritzky.Westford: Alessandra DiPietro.

Denison UniversityConcord: Charlotte Olney, Madeleine Torres.Lowell: Moureen Mathenge.

Emerson CollegeActon: Ivaldo Dasilva.Bedford: Lauren Granada, Nicole Powell.Billerica: Caitlyn Burns, Samantha MacDougall.Boxboro: Christopher Duncan.Burlington: Megan Doherty, Monica Petrucci.Carlisle: Amy Battista, Cassandra Maxim.Chelmsford: Sophia Bellone, Jamie Groele, Jeremy Guerin.Concord: Katherine McNally.Groton: Lara Hill.Harvard: Maxwell Chadran.Hudson, N.H.: Jake Apitz, Cassandra Shelley.Nashua, N.H.: Aayushi Agarwal, Jack Barnes, Amber Davis.Tewksbury: Matthew Mitchell.Townsend: Caitlin Johnson.Tyngsboro: Caleb Craig.Westford: Andrew Reed.Wilmington: Allison Daniliuk.

Fort Lewis CollegeWindham, N.H.: Kenna Melvin.

Furman UniversityPepperell: Abigail Morelli.Westford: Lucy Waszak.

James Madison UniversityPRESIDENT’S LISTHudson, N.H.: Christina Pelletier.DEAN’S LISTTewksbury: Benjamin McKay.Westford: Ellen Smith.

Millikin UniversityBillerica: Kelly Dinsmore.

Northern Vermont UniversityPRESIDENT’S LISTSalem, N.H.: Norman Lo.Westford: Ethan Martinson.DEAN’S LISTHudson, N.H.: Jackson Scourick.Nashua, N.H.: Nicholas Anastasi, Amelia Anderson.Windham, N.H.: Mark Haley.

Purchase CollegeActon: Allon Borenshtein.Dracut: Hannah Abramo.Hudson, N.H.: Samuel Long.

Quinnipiac UniversityActon: Meaghan Kelly, Ethan Logue, Caroline Loverud, Timothy Mabardy, Kristin Macy, Mark Potter.Billerica: Maggie Lyons.Boxboro: Rachael Emond, Domenic Marcella.Burlington: Caitlin Atwood, Marissa Frasier, Kailee Heffler, Erin Morris.Chelmsford: Emma Goldberg, Katherine Holland, Maura Sweeney.Concord: Fiona Doull, Ariana Laneri.Dracut: Kimberly Janeczko.Groton: Leah Garside, Christopher Hecht, Juliana Lazaris.Harvard: Hannah Stamm, Sarah Vandevaart.Hudson, N.H.: Hannah Keefe.Littleton: Eric Loblundo, Jessica Sorabella, Drew Williams.Nashua, N.H.: Isabel Dunning, Grace Goyette, Brenna Rose.Pelham, N.H.: Rachael Lister, Brooke Milinazzo, Taylor O’Brien, Ashley Pelletier.Salem, N.H.: Alexis Buote.Tewksbury: Alexis Brincklow, Matthew Cahill, Ariana Ciancio, Haley Cuff, Scott Patterson, Maggie Penta, Emma Scopa.Westford: Hannah Browne, Ryan Ditcham, Elizabeth Kolek, Drew Pian, Grace Stickel.Wilmington: Madison Knibbs.Windham, N.H.: Jack Crowley, Emily Flanagan, Talia Giardino, Taylor Proulx, Carina Savukinas, Alexis Sawyer, Chad Thompson.

Regis CollegeWilmington: Kathleen Brown, Kylie Paolillo.

Samford UniversityNashua, N.H.: Claire Dufresne.

Southern New Hampshire UniversityBillerica: Shaelyn Roys.Concord: Lauren Treitman.Dracut: Cody Peretti, Daniel Warner.Hudson, N.H.: Katherine Callery, Adam Dufault, Emily Harrison, Areanna Lemon, Kelsey Sundstrom.Littleton: Jessica Ware.Lowell: Stephanie Barr, Emily Carbonneau.Nashua, N.H.: Owen Amigo, Stefania Arias, Evan Baldassaro, Nathan Beaton, Erica Beaulieu, Seth Bridge, Joshua Drake, Julie Espinal, Darian Fisher, Kaileigh Geraghty, Heather Knockaert, Richard Leang, Alec Marshall, Robert Misiag, Isabelle Turcotte, Jasmine Tyrance, Jacory Winslow.Pelham, N.H.: Tyler Cummings, Brandon Mahogany, Shawn McAdam, Emerson Medina, Alexis Silvestri, Devyn Tucci, Makenna Tucci.Tyngsboro: Jacob Bouchard, Daniel Escott, Maxwell Hurley, Kayla Leger, Madison Silva.Wilmington: Emily Carroll.Windham, N.H.: Gage Fenton, Samuel Ferrante, Carly Simard.

State University of New York MorrisvilleWestford: Veronika Alinskas.Susquehanna UniversityNashua, N.H.: Julia Loudenback.

Trevecca Nazarene UniversityNashua, N.H.: Kaitlyn Kleppinger.

Tufts UniversityActon: John Davis, Vish Rao.Bedford: Devina Bhalla, Nathaniel Kang.Billerica: Alyssa Eakman, Paul Medeiros.Boxboro: Michael Ngai, Hannah Smokelin, Clare Utz.Burlington: Jack Hirsch.Carlisle: David Jiang.Chelmsford: Smrithi Eswar.Concord: Alyssa Attonito, Odin Doolittle, Kevin Gao, Leighton Gray, Charles Hibben, Elise Kaplan, Renee Ledoux, Sophie Lincoln, Lucy Morrison, Anna Shulman, Malcolm Zuckerman.Groton: Lauren Kenney, Eli Kritzer.Littleton: Jessica Carter, Rachel Xiang.Lowell: Jocelyne Chin.Nashua, N.H.: Sithara Nambiar, Deepti Srinivasan.Tewksbury: Gavin Slattery.Westford: Lou Devlin, Lily Geller, Moumina Khan, Varshini Ramanathan.Wilmington: Thomas Burnham, Mindy Duggan, Katherine Edeburn.

University of AlabamaPRESIDENT’S LISTActon: Molly F. Clark.Billerica: Corban Patrick Walsh.Concord: Abigail Rainis.Harvard: Braeden T. O’Brien.Nashua, N.H.: Erica Lyn White.Westford: Meghan Carney.Windham, N.H.: Anna Desjardin, Leyla Desjardin.

DEAN’S LISTChelmsford: Devon K. Livingston.Groton: Emma Melissa King.Nashua, N.H.: Vanessa E Norton.Tyngsboro: Mackenzie Lee Dillon, Megan Elizabeth Harnum.Westford: Zack A. Prendergast, Mwaria Lynn Rochon.

University of FindlayHarvard: Camden Maddalone.

University of KentuckyChelmsford: John Lambert.